• 20 grudnia, 2014 23:44

Real Madryt najlepszy na świecie!

Piłkarze Realu Madryt zostali klubowymi mistrzami świata. W finale turnieju w Maroku pokonali na stadionie w Marrakeszu argentyński San Lorenzo 2:0 (1:0).

W pierwszej połowie sobotniego meczu faworyzowani „Królewscy” mieli zdecydowaną przewagę, ale stworzyli niewiele dogodnych okazji. Gola zdobyli po stałym fragmencie gry – w 37. minucie Toni Kroos dośrodkował z rzutu rożnego, do piłki najwyżej wyskoczył Sergio Ramos i nie dał szans bramkarzowi rywali Sebastianowi Torrico.

Wynik ustalił na początku drugiej połowy Gareth Bale (asysta Isco). Po niezbyt mocnym strzale Walijczyka błąd popełnił Torrico, którzy przepuścił piłkę między rękami.

Triumfator europejskiej Ligi Mistrzów oraz zwycięzca Copa Libertadores przystąpili do turnieju od półfinałów. Trzecie miejsce wywalczyli piłkarze nowozelandzkiego Auckland City, który również w sobotę w Marrakeszu pokonali w rzutach karnych meksykański CD Cruz Azul 4:2 (po 90 minutach było 1:1).

Real po raz czwarty w historii został najlepszą drużyną świata – w 1960, 1998 i 2002 roku triumfował w Pucharze Interkontynentalnym, który był poprzednikiem klubowych mistrzostw świata.

W latach 1960-2004 najlepszą drużynę globu wyłaniały mecze między zdobywcą Pucharu Europy i triumfatorem Copa Libertadores.

W ubiegłym roku – również w Maroku – tytuł zdobył Bayern Monachium, pokonując w finale Raję Casablanca 2:0.