Raptors i Wizards zwycięscy na starcie NBA

Jonas Valančiūnas i Toronto Raptors na starcie nowego sezonu NBA pokonali koszykarzy Indiana Pacers 106:99 (20:30, 17:15, 35:23, 34:31).

Jonas Valančiūnas mecz rozpoczął w pierwszej piątce i w ciągu 32 minut zdobył 21 punktów i zebrał 15 piłek. Skuteczniejsi od niego byli tylko DeMar DeRozan – 25 punktów i 6 asyst, oraz Kyle Lowry 23 punkty i 5 asyst.

10 punktów w pierwszym meczu nowego sezonu NBA rzucił Marcin Gortat. Washington Wizards wygrali na inauguracje 88:87 z Orlando Magic. Mecz przeciwko swojemu pierwszemu klubowi w NBA 31-letni Polak rozpoczął w pierwszej piątce i przebywał na parkiecie 36 minut. Trafił cztery z sześciu rzutów z gry i obydwa wolne. Miał także sześć zbiórek w obronie i dwie w ataku, dwie asysty, dwa bloki, dwie straty i jeden faul.

W ekipie Wizards wyróżnili się Bradley Beal – 24 pkt i rozgrywający John Wall – 22, siedem zbiórek i sześć asyst. Kris Humphries dodał 11 pkt.

W zespole Magic, na ławce którego zadebiutował nowy trener Scott Skiles, były zawodnik tej drużyny, double-double zanotowali Victor Oladipo – 17 i 11 zb. oraz Elfrid Payton – 11 i 10 zb., a Tobias Harris dodał 15 pkt.