• 7 lipca, 2014 13:14

Rankingi ATP – Berankis spadł na 141. miejsce, Djokovic liderem

Ričardas Berankis spadł z 139. na 141. miejsce w rankingu tenisistów ATP Tour. Liderem został Serb Novak Djokovic, który w niedzielę triumfował w wielkoszlemowym Wimbledonie. Na trzecią pozycję awansował finalista turnieju w Londynie Szwajcar Roger Federer.

Drugi z najlepszych litewskich tenisistów, Laurynas Grigelis, awansował na 233. lokatę. W ostatnim notowaniu 2-latek był 247.

Na pierwsze miejsce wrócił Djokovic, który wyprzedza dotychczasowego lidera Hiszpana Rafaela Nadala oraz Federera. Na czwartą lokatę spadł inny Szwajcar Stanislas Wawrinka.

Z kolei Jerzy Janowicz zaliczył spadek z 25. aż na 51. miejsce. Michał Przysiężny zajmuje 134. miejsce (poprzednio 120.), zaś Łukasz Kubot, ubiegłoroczny ćwierćfinalista Wimbledonu, który w tym roku zakończył w nim udział na trzeciej rundzie, przesunął się z 72. na 137. pozycję.

Aż o 68 „oczek”, ze 144. na 66. lokatę, awansował australijski nastolatek Nick Kyrgios. W 1/8 finału sensacyjnie wygrał z Nadalem, a w ćwierćfinale uległ natomiast Kanadyjczykowi Milosowi Raonicowi.