• 27 lipca, 2015 15:15

Ranking ATP: spadek Berankisa i Janowicza

Ričardas Berankis spadł z 83. na 87. miejsce w najnowszym notowaniu rankingu ATP World Tour. Do żadnych zmian ponownie nie doszło w czołowej "10" zestawienia - liderem jest serbski tenisista Novak Djoković.

Drugi miejsce zajmuje Szwajcar Roger Federer, a trzecie Brytyjczyk Andy Murray.

Spadek zanotował również najlepszy z Polaków Jerzy Janowicz. Popularny „Jerzyk” spadł na 51. pozycję. Polak w poniedziałek wystartował w turnieju na kortach ziemnych w Hamburgu (pula nagród 1,286 mln euro). W pierwszej rundzie wygrał z Japończykiem Taro Danielem 6:4, 6:3.

Poniedziałkowy mecz trwał godzinę i 15 minut. Polski tenisista zaliczył pięć asów, jego rywal miał jedno takie zagranie. Daniel do turnieju głównego dostał się po kwalifikacjach.

W kolejnej rundzie rywalem Janowicza będzie zwycięzca pojedynku pomiędzy Urugwajczykiem Pablo Cuevasem (nr 5.) i Argentyńczykiem Diego Schwartzmanem.

W zestawieniu „Race to London”, które wyłoni uczestników kończącego sezon turnieju masters, również zdecydowanie prowadzi Djoković. Zapewnił już sobie występ w imprezie, która odbędzie się w drugiej połowie listopada. Janowicz jest 63.