• 24 maja, 2015 13:20

Rajdowe MŚ: wygrana Latvali w Portugalii, Kubica dziewiąty

Fin Jari-Matti Latvala (VW Polo WRC) wygrał Rajd Portugalii, piątą rundę mistrzostw świata. Robert Kubica (Ford Fiesta WRC) uplasował się na dziewiątej pozycji ze stratą 4.39,1.

Drugie miejsce po pasjonującej walce zajął broniący tytułu Sebastien Ogier (VW Polo WRC), który na trasie o długości prawie 360 km był wolniejszy tylko 8,2 s. Francuz umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji mistrzostw świata. Trzecie miejsce w Rajdzie Portugalii zajął Norweg Andreas Mikkelsen (VW Polo WRC) – strata 28,6 s.

„To zwycięstwo jest dla mnie bardzo ważne, pozwala uwierzyć w siebie. Ogier miał na początku kłopoty, ale dzisiaj mieliśmy warunki porównywalne. Wczoraj nie mogłem zaryzykować i pojechać szybciej, bo bardziej zużywałem opony” – powiedział na mecie Latvala.

W niedzielę rozegrano trzy odcinki specjalne. Dwa wygrał Ogier, na jednym triumfował Latvala. Ogier był najszybszy na ostatnim (Power Stage), na którym można było zdobyć dodatkowe punkty do klasyfikacji mistrzostw świata.

Kubica był zadolony ze startu. „Dzisiaj po hopie włączył się alarm na desce rozdzielczej, ale mam nadzieję, że wszystko jest OK. Miałem długą przerwę w startach, musiałem odzyskać wyczucie. To był dla nas dobry weekend. Jechaliśmy czysto, bez dużych problemów. Wszystko jest w porządku” – powiedział na mecie polski kierowca, który po raz pierwszy w sezonie zdobył punkty do klasyfikacji mistrzostw świata.

Siódmą rundą tegorocznych mistrzostw świata będzie Rad Polski, zaplanowany na trasach w rejonie Mikołajek w pierwszy weekend lipca. Wcześniej kierowcy będą rywalizować na Sardynii.