Rajdowe MŚ – w Argentynie Kubica piąty, liderem Latvala

Robert Kubica z pilotem Maciejem Szczepaniakiem (Ford Fiesta WRC) zajmuje piąte miejsce po pierwszym dniu Rajdu Argentyny, piątej rundzie mistrzostw świata. Liderem jest Fin Jari-Matti Latvala (VW Polo WRC).

Latvala na ostatnim piątkowym odcinku specjalnym Ascochinga-Agua de Oro 2 o długości prawie 52 km był szybszy od broniącego tytułu mistrza świata Francuza Sebastiena Ogiera (VW Polo WRC) o 18 s i objął prowadzenie.

Drugi jest Ogier ze stratą 17,7 s, a trzeci Brytyjczyk Kris Meeke (Citroen DS 3 WRC) – strata 1.07,4.

Bardzo dobrze i rozważnie jedzie Kubica. Na odcinkach zajmuje miejsca w granicach 5-7, na ostatnim piątkowym miał czwarty czas i dzięki temu w klasyfikacji generalnej awansował na piątą pozycję. Polak do czwartego Walijczyka Elfyna Evansa (Ford Fiesta WRC) traci tylko 0,2 s.

Rajd Argentyny jest uważany za najtrudniejszy w kalendarzu mistrzostw świata. Po obfitych opadach deszczu trasa jest bardzo grząska, sprawia zawodnikom poważne problemy.

Dla Kubicy start w Ameryce Południowej będzie bardzo ważnym sprawdzianem. Krakowianin w tym roku w swoim pierwszym sezonie w WRC ma spore problemy. W czterech dotychczas rozegranych rundach MŚ były kierowca F1 nie zdobył punktów. Ukończył tylko Rajd Szwecji, gdzie zajął 24. miejsce.

Rajd Argentyny odbywa się w prowincji Cordoba, bazą jest Villa Carlos Paz. Zaplanowano 14 odcinków specjalnych o łącznej długości 406 km. To rekord w rajdowych MŚ. W sumie do przejechania będzie ponad 1400 km.