• 7 czerwca, 2014 20:31

Rajdowe MŚ – Kubica urwał koło na trasie 12. odcinka

Robert Kubica z pilotem Maciejem Szczepaniakiem (Ford Fiesta WRC) nie ukończyli 12. odcinka specjalnego Rajdu Włoch, szóstej rundy samochodowych mistrzostw świata. Polska załoga zatrzymała się na kilometr przed metą.

Powodem było urwanie przedniego, prawego koła. Przed startem do tego odcinka Kubica zajmował w klasyfikacji generalnej piąte miejsce.

W rajdzie nadal prowadzi Fin Jari-Matti Latvala (VW Polo WRC). Na drugiej pozycji jest broniący tytułu Francuz Sebastien Ogier (VW Polo WRC) ze stratą 12,3 s.

Kubica po raz drugi w karierze będzie rywalizował na Sardynii. W ubiegłym roku, jadąc Citroenem DS3 RRC, triumfował w klasie WRC-2 i na koniec sezonu został mistrzem świata w klasie. W tym roku krakowianin startuje samochodem WRC.

W pięciu tegorocznych rundach rajdowych mistrzostw świata były kierowca F1 zdobył punkty tylko w ostatniej, w Argentynie, gdzie zajął szóste miejsce. Cztery poprzednie nie były udane. 17 stycznia w Monte Carlo Kubica, będąc na czwartej pozycji, wypadł z drogi i nie ukończył dziewiątego odcinka specjalnego.

W lutym w Rajdzie Szwecji polski kierowca uplasował się na 24. miejscu, gdyż kilka razy lądował w śnieżnych bandach przy trasie OS-ów. Także kolejny start – Rajd Meksyku w marcu – nie dał mu dorobku punktowego, bowiem samochód polskiej załogi dwa razy dachował. Także na początku kwietnia w Portugalii Kubica rajdu nie ukończył, po uszkodzeniu rozrusznika zespół wycofał go z rywalizacji.