• 7 lipca, 2016 6:02

Rafał Majka trzeci na piątym etapie Tour de France

Rafał Majka (Tinkoff) zajął trzecie miejsce na piątym etapie kolarskiego wyścigu Tour de France. Na mecie w Le Lioran pierwszy był samotnie finiszujący Belg Greg Van Avermaet (BMC), który zdobył żółtą koszulkę lidera.

Van Avermaet wyprzedził o 2.34 ostatniego towarzysza ucieczki, swojego rodaka Thomasa De Gendta (Lotto Soudal) oraz o 5.04 Majkę, który także brał udział w tej akcji. Mistrz Polski na ostatnich metrach praktycznie został doścignięty przez grupę innych uczestników ucieczki oraz faworytów wyścigu. Wysokie, szóste miejsce zajął Bartosz Huzarski (Bora Argon 18). Litewski kolarz Ramūnas Navardauskas na piątym etapie finiszował na 152 miejscu.

W klasyfikacji generalnej Van Avermaet wyprzedza o 5.11 Francuza Juliana Alaphilippe’a (Etixx-Quick Step) oraz o 5.13 Hiszpana Alejandro Valverde (Movistar).