polskieradio.pl

Radwańska po raz pierwszy w finale turnieju masters

Agnieszka Radwańska wygrała z Hiszpanką Garbine Muguruzą w półfinale turnieju WTA Finals. Polska tenisistka, która po raz siódmy bierze udział w kończącej sezon imprezie masters, po raz pierwszy wystąpi w decydującym spotkaniu.

Agnieszka Radwańska (Polska, 6) wygrała półfinał z Garbine Muguruzą (Hiszpania, 3) po trzech ciężkich setach 6:7 (5-7), 6:3, 7:5.

W pierwszym secie Polka prowadziła już 4:1 w gemach, ale rywalka doprowadziła do wyrównania 6:6. Radwańska w tie-breaku także miała sporą przewagę – 4:1, ale znów końcówka należała do Muguruzy, która ostatecznie wygrała pierwszą partię 7:6 (7-5).

Drugą partię Polka znów zaczęła od mocnego uderzenia i prowadziła już 4:0. Hiszpanka zdołała jednak odrobić jedno przełamanie, co przypominało los pierwszego seta. Radwańska tym razem jednak nie dała sobie wyrwać wygranej i jeszcze raz przełamała rywalkę w dziewiątym gemie, kończąc partię zwycięstwem 6:3. O losach meczu zadecyduje trzeci set.

Trzecia partia znów toczyła się pod dyktando Polki. Radwańska znów wyszła na prowadzenie 4:1, ale podobnie, jak w pierwszym secie Hiszpanka doprowadziła do wyrównania. Tym razem końcówka meczu była jednak szczęśliwa dla „Isi”. Polka przełamała rywalkę pod koniec meczu i wygrała seta 7:5. Tym samym po raz pierwszy w karierze awansowała do finału turnieju mistrzyń.

Radwańska po raz drugi z rzędu może mówić o sporym szczęściu. Już same okoliczności awansu do najlepszej czwórki WTA Finals były niezwykłe. Tak jak w poprzednim sezonie wystarczyło jej do tego tylko jedno zwycięstwo w grupie i korzystny układ wyników spotkań rywalek. Szczególnie przysłużyła się jej w tym roku Rosjanka Maria Szarapowa, której zwycięstwo w dwóch setach z Włoszką Flavią Pennettą dało ostatecznie Polce przepustkę do dalszej gry.

Krakowianka zaimponowała postawą w swoim ostatnim meczu grupowym z Rumunką Simoną Halep. W tie-breaku pierwszego seta przegrywała już 1-5, ale zdołała odwrócić losy tej odsłony i wygrać w dwóch partiach. Teraz po trzech niebywałych setach pokonała Garbine Mugurazę i wystąpi w finale.

W drugim z sobotnich półfinałów Rosjanka Maria Szarapowa zagra z Czeszką Petrą Kvitovą. Tego dnia wyłonione zostaną także finalistki w grze podwójnej.