• 18 stycznia, 2016 8:11

Radwańska awansowała do drugiej rundy Australian Open

Rozstawiona z numerem czwartym Agnieszka Radwańska wygrała z Amerykanką Christiną McHale 6:2, 6:3 w pierwszej rundzie turnieju Australian Open. Tenisistka z Krakowa zainaugurowała tym meczem 10. występ w wielkoszlemowej imprezie w Melbourne.

Była to czwarta konfrontacja czwartej w rankingu WTA Radwańskiej z 65. w tym zestawieniu McHale i trwała godzinę i 20 minut.

W trzech poprzednich spotkaniach 26-letnia obecnie Polka nie oddała młodszej o trzy lata rywalce łącznie ani jednego seta.

Podopieczna Tomasza Wiktorowskiego miała nad Amerykanką góruje nad poniedziałkową rywalką pod względem doświadczenia i sukcesów. Wygrała 18 turniejów WTA w grze pojedynczej, a jej przeciwniczka – ani jednego. Najlepszym wynikiem Radwańskiej w Australian Open jest półfinał sprzed dwóch lat, Amerykanka tylko raz – w 2012 roku – dotarła do trzeciej rundy.

W kolejnej rundzie tegorocznej edycji zmierzy się ze zwyciężczynią meczu między Kanadyjką Eugenie Bouchard i Serbką Aleksandrą Krunic.