Roman Niedźwiecki

Puchar ZPL 2016: Druga kolejka koszykarzy oraz start siatkarzy

W sobotę odbyła się druga kolejka turnieju koszykarskiego o puchar ZPL. Równolegle z koszykówka pierwsze spotkania stoczyły również siatkarze.

Koszykówka

W pierwszym spotkaniu zmierzyli się Awiżenie oraz Landwarów. Pierwsza kwarta między drużynami była wyrównana (13:13). W następnych odsłonach Landwarów zwiększył bieg ostatecznie zwyciężając z wynikiem 57:34.

Prawdziwą burzę ofensywną pokazała drużyna KSP, która w drugim meczu zmierzyła się z ekipą Tores. Drużyna KSP łącznie zdobyła 77 punktów zwyciężając przeciwnika z przewagą w 32 punkty. Ostateczny wynik meczu 77:45.

Kolejne spotkanie było podobne do poprzedniego. Ekipa Speditors nie pozostawiła żadnych szans dla Tsunami, pomimo udanej pierwszej kwarty tych drugich (14:12 dla Tsunami). Ostatecznie Speditors zwyciężyła z wynikiem 67:53.

Czwarte starcie na parkiecie było pomiędzy drużynami Polonus oraz Irsana. Po 3 kwartach prowadzenie w spotkaniu należało do Polonusa (11 punktów). W ostatniej odsłonie zaś Irsana pokazała niesamowitą skuteczność ofensywną zdobywając 24 punkty. Ostateczny Wynik meczu53:69 dla Irsany.

Kolejną porażkę odniosła drużyna TG Sokół, która wkrótce może stracić status faworyta turnieju. Sokół pokazał niezłą ofensywę, lecz tego zabrakło żeby zwyciężyć z drużyną Herbalife Ricard Rekst która stabilnie potrafiła zbierać punkty w każdej kwarcie. Ostatecznie ekipa zwyciężyła z wynikiem 77:63.

Drużynie Spo.ko nie udawało się skutecznie zaatakować kosz rywali a po upływie 40 minut uzbierali zaledwie 25 punktów, LPK Liberna Gierwiaty odpowiedziała na to 51 punktami i celebrowała zwycięstwo z 26 punktową przewagą.

Mecz pomiędzy Skojdziszkami a ekipą RKL był wyrównany a zwycięstwa został wyłoniony dzięki 4 kwarcie, w której Skojdziszki zdobyli o 9 punktów więcej od rywali. Po upływie czasu tablica wyników wyświetlała 54:40 dla Skojdziszek.

W ostatnim spotkaniu kolejki zmierzyli się Suderwa Team oraz Stare Troki. Stabilna skuteczność gry w ofensywie Starych Trok pozwoliła na osiągnięcie zwycięstwa w pojedynku 59:44.

Siatkówka

W sobotę zmagania o puchar ZPL rozpoczęli Siatkarze. W pierwszym meczu pierwszej kolejki zmierzyli się Eureka oraz MJB. Dwa pierwsze sety odbyły się pod kontrolą Eureki (25:13 25:15). W trzecim secie ekipa MJB próbowała wprowadzić intrygę w spotkanie, lecz niestety jej się to nie udało. Ostateczny wynik meczu 3:0 (25:13 25:15 25:22) dla Eureki.

W drugim pojedynku zmierzyli się Victory oraz Polonia. Pierwszy set dla Victory był bardzo nieudany a drużyna zdobyła zaledwie 9 punktów (25:9). Druga odsłona była wyrównana, lecz Polonia znów była silniejsza (25:22). W trzecim secie o parę kroków nadal była lepsza Polonia, która ostatecznie zwyciężyła 3:0 (25:9 25:22 21:25).

W kolejnym spotkaniu doszło do starcia pomiędzy drużynami Eisas i Ławaryszki. Eisas był o głowę lepszy od rywali i bez trudu zwyciężył w spotkaniu 3:0 (25:14 25:19 25:13).

W czwartym spotkaniu zwyciężyła najmłodsza drużyna SzSRW (Szkoła Sportowa Rajonu Wileńskiego), która w bardzo wyrównanej walce z wynikiem 3:1 ( 22:25 27:25 25:10 25:19) pokonała drużynę Bezdany.

Ostatnim spotkaniem kolejki ekipa Huragan potwierdziła swoją groźną nazwę gromiąc GTK 3:0 (25:16 25:23 25:12).