• 8 czerwca, 2014 13:39

Puchar Stanleya – drugie zwycięstwo Los Angeles Kings

Hokeiści Los Angeles Kings w finale ligi NHL po raz drugi pokonali New York Rangers i prowadzą w play off 2-0. W sobotę we własnej hali wygrali po dwóch dogrywkach 5:4. Rywalizacja o Puchar Stanelya będzie się toczyć do czterech zwycięstw.

Jak wyliczyli statystycy NHL, zespół z Los Angeles nie był na prowadzeniu już od prawie 230 minut. Ostatni raz wygrywał w trzeciej tercji szóstego spotkania z Chicago Blackhawks w finale Konferencji Zachodniej. W każdym z kolejnych trzech meczów wyłącznie „gonił” wynik, a mimo to za każdym razem zjeżdżał z lodu jako zwycięzca.

„Jeśli marzy się o Pucharze Stanleya, trzeba umieć wychodzić z opresji” – podkreślił szkoleniowiec Kings Darryl Sutter.

Jego drużyna jest pierwszą w historii, która wygrała w play off kolejne trzy mecze, choć w każdym przegrywała już różnicą dwóch goli.

„Wszyscy rozwodzą się na tym, w jaki sposób udaje nam się wrócić do gry. A z naszego punktu widzenia ważniejsze jest, co zrobić, by nie musieć odrabiać strat” – zauważył zdobywca decydującego gola w sobotnim pojedynku.

Obecny wielki finał jest trzecim z rzędu, w którym dwa pierwsze spotkania kończą się dogrywkami. W 2012 roku oba wygrali Kings. Ostatecznie sięgnęli po trofeum pokonując New Jersey Devils 4-2. Rok później natomiast Chicago Blackhawks i Boston Bruins zanotowali w nich po jednym zwycięstwie.

Teraz rywalizacja przenosi się do Nowego Jorku, gdzie zostaną rozegrane dwa następne mecze – najbliższy już w poniedziałek.