• 27 października, 2016 7:17

Puchar Niemiec: Popis Artura Sobiecha

Hannover 96 awansował do 1/8 finału krajowych rozgrywek. Sporą zasługę miał w tym Artur Sobiech. Polski napastnik już w 6 minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Minutę później zaliczył asystę. Ostatecznie jego zespół wygrał z Fortuną Dusseldorf aż 6:1 (5:1).

Sobiech wykorzystał błąd obrońców. Przejął piłkę na skraju szesnastki, by zaraz potem oddać strzał z lewej nogi. Próba była techniczna, mierzona w długi róg. Chociaż bramkarz wyciągnął się jak struna, to nie zdołał skutecznie zainterweniować. Dosłownie chwilę potem Sobiech cieszył się asysty. Razem z dwoma kolegami rozegrał piłkę na prawej stronie. Dograł ją w pole karne, a tam użytek zrobił z niej Feliks Klaus.

Sobiech na boisku pozostał do ostatniego gwizdka. To był jego pierwszy gol i pierwsza asysta w tej edycji Pucharu Niemiec.

Do kolejnej fazy awansował również VfL Wolfsburg. Z Jakubem Błaszczykowskim na prawym skrzydle pokonał FC Heidenheim 1:0. Bramkę zdobył Mario Gomez.