Puchar Europy: Neptūnas blisko awansu

Neptūnas Kłajpeda uratował skórę w meczu 7. kolejki fazy grupowej koszykarskiego Pucharu Europy z Hapoelem Jerozolima. Kłajpedzianie po dramatycznej końcówce wygrali na własnym boisku 87:85 (27:16, 24:21, 17:21, 19:27).

W drugiej kwarcie meczu Neptūnas prowadził nawet 19 punktami, jednak pod koniec trzeciej odsłony ta przewaga zaczęła topnieć. Koszykarze Hapoelu najpierw zmniejszyli ją do 7 punktów (71:64), a już na parę minut przed końcową syreną wynosiła tylko 3 punkty (80:77). W decydujących chwilach na ławce rezerwowych z powodu limitu fauli musiał usiąść najskuteczniejszy gracz gospodarzy Daniel Ewing (20 punktów), a Earl Rowland rzutami wolnymi zmniejszył przewagę Neptūnasu do minimum (84:83). Na szczęście kłajpedzian, w ostatnim natarciu przyjezdnych ani Rowland, ani Matt Janning do kosza nie trafili – 87:85.

To czwarta wygrana Neptūnasu w tym sezonie Pucharu Europy, co zwiększa ich szanse awansu do kolejnej fazy. Zajmują trzecie miejsce w grupie F.

Neptūnas: Daniel Ewing 20, Travis Bader 16, Jerai Grant 15, Donatas Zavackas 11, Martynas Mažeika 10.

Hapoel: D’or Fisher 26, Earl Rowland 19 (6 asyst), Donta Smith 13, Matt Janning 12.