• 27 stycznia, 2016 0:23

Puchar Europy FIBA: Kalnietis zwycięsko wraca na Litwę

Neptūnas Kłajpeda (1/3) w czwartej kolejce Pucharu Europy po dramatycznej walce uległ Emporio Armani Mediolan (3/1) 73:74 (15:16, 11:20, 26:28, 22:10).

W barwach Emporio Armani debiutował rozgrywający Mantas Kalnietis. Litwin na parkiecie spędził 19 minut, zdobył 6 punktów (2/3 rzutów za trzy), wykonał jedną asystę oraz jeden raz faulował.

Goście z Mediolanu przed ostatnią kwartą mieli 12 punktów przewagi, lecz ofiarnie grający Neptūnas zdołał wyrównać rezultat. W dramatycznej końcówce meczu fortuna była po stronie Włochów, a do zwycięstwa doprowadził Jamel McLean wykonując celny rzut wolny.

W kłajpedzkiej ekipie najwięcej punktów zdobył Donatas Zavackas – 17. 13 dołożył kapitan drużyny Martynas Mažeika.

To już drugie spotkanie drużyn z rzędu. W ubiegłym tygodniu mecz także był wyrównany, lecz Neptūnas poniósł porażkę – 71:79.

W grupie J Emporio Armani Mediolan z dorobkiem 3 zwycięstw i 1 przegranej, zajmuje pozycję lidera w tabeli. Neptūnas Kłajpeda z 1 zwycięstwem oraz 3 porażkami zajmuje ostatnie – czwarte miejsce.