Puchar Europy: falstart litewskich drużyn

Od porażek udział w koszykarskim Pucharze Europy rozpoczęły litewskie drużyny. Lietuvos rytas Wilno przegrał w domu z Besiktasem Stambuł 87:91, a Neptūnas Kłajpeda uległ innej drużynie ze Stambułu - Galatasaray'owi 90:94.

Lietuvos rytas przespał początek meczu i już po pierwszej kwarcie przegrywał 3:12. W kolejnej odsłonie strata wyrosła aż do 19 punktów. Po długiej przerwie koszykarze gospodarzy wzięli się do roboty i zaczęli odrabiać straty. Na 48 sekund do końca meczu na tablicy widniał wynik 82:86. Po chwili udało się jeszcze bardziej zbliżyć się do koszykarzy Besiktasu (85:88), jednak na więcej czasu nie wystarczyło i ze zwycięstwa cieszyli się goście – 91:87.

Lietuvos rytas: Gediminas Orelikas 16, Antanas Kavaliauskas 14 (10 zbiórek, 6 asyst), Mindaugas Lukauskis 13, Nicola Laprovittola 10 (7 asyst), Adas Juškevičius i Krzysztof Ławrynowicz po 8.

Besiktas: Maciej Lampe 20, Kartal Ozmizrak 15, Cenk Akyol 13, Tremmell Darden 12, Dogan Senli 7.

Koszykarze Neptūnas prowadzili przez większość pierwszej połowy spotkania i dopiero w ostatnich sekundach drugiej kwarty Blake Schilb dał Galatasaray’owi prowadzenie 38:37. Druga połowa meczu należała już do przyjezdnych, a fantastyczną grą popisał się Errick McCollum, zdobywca 32 punktów. Gospodarze walczyli do końca (77:78, 80:81), ale Turcy nie zamierzali w ten wieczór wypuścić wygranej z rąk – 90:94.

Neptūnas: Martynas Mažeika 17, Travis Bader 17, Donatas Zavackas 15, Mindaugas Girdžiūnas 11, Jerai Grantas 8 (9 zbiórek), Daniel Ewing 9 punktów.

Galatasaray: Errick McCollum 32 Vladimir Micov 18, Caleb Green 16, Stephane Lasme 11, Sinan Guler 8 punktów.