• 29 października, 2014 20:48

Puchar Europy – drugie zwycięstwo Lietuvos Rytasu

Drugie zwycięstwo w Pucharze Europy ULEB wywalczył Lietuvos Rytas. Brązowi medaliści LKL we środę pokonali Krasnyj Oktiabr z Wołgogradu 77:63 (18:18, 14:11, 22:14, 23:20).

Przez połowę meczu gra była wyrównana, chociaż na początku prowadzili goście z Litwy. Lietuvos Rytas wspaniale rozegrał trzecią kwartę (67:49 i 69:51) i nie odpuścił już do ostatniego gwizdku. Dla wilnian było to drugie zwycięstwo z trzech, a ich rywale zaliczyli drugą porażkę. Rytas pokonał Partizan Belgrad 92:65 i przegrał CSU Asesoft 83:103. Z zespołem z Rumunii przegrali również Rosjanie (75:81), którzy wygrali dotychczas tylko z Hapoelem Jerozolima 79:78.

Najwięcej punktów zwycięzcom rzucił Adas Juškevičius – 13, po 10 dołożyli Martynas Gecevičius i Mindaugas Lukauskis. Nieźle zagrali również Billy Baron (9 pkt) i Kiril Natyazhko (7 pkt, 4 zbiórki). To był najlepszy mecz dla obu w tym sezonie.

Zupełnie niedawno ekipę z Rosji zaczął trenować był szkoleniowiec Rytasu Niemiec Dirk Bauermann.