• 19 lipca, 2015 21:07

Puchar Davisa: Polska pokonała Ukrainę i zagra o Grupę Światową

Jerzy Janowicz pokonał w czterech setach Serhija Stachowskiego i zagwarantował reprezentacji Polski zwycięstwo w meczu z Ukrainą. Tym samym Polacy we wrześniu zagrają mecz barażowy o awans do przyszłorocznych rozgrywek Grupy Światowej.

Polacy po dwóch dniach pojedynku rozgrywanego w hali Azoty Arena w Szczecinie prowadzili 2:1. Punkty polskiej ekipie dały zwycięstwa Michała Przysiężnego nad Stachowskim oraz deblowej pary Łukasz Kubot – Marcin Matkowski. Przed niedzielnymi meczami singlowymi Polacy potrzebowali więc tylko jednego zwycięstwa, by triumfować w całym spotkaniu.

Brakujący punkt zapewnił Polakom grający jako polska rakieta numer 1 – Janowicz. Polak świetnie rozpoczął mecz od pewnego zwycięstwa w secie otwierającym, drugi wygrał po tie breaku. Trzecia partia padła łupem Stachowskiego, ale wystarczyło jedno przełamanie w partii czwartej, by Janowicz triumfował w całym spotkaniu.

Kapitan zespołu Ukrainy podjął decyzję o rezygnacji z rozgrywaniu piątego spotkania.

W gronie potencjalnych rywali Polaków we wrześniowych barażach Polacy są m.in. reprezentacje: Czech, Niemiec, USA czy Szwajcarii.