Puchar Bałtyku: reprezentacji Litwy nie udało się przełamać Łotwę

Litewska reprezentacja w piłce nożnej we środę w Lipawie rozegrała pojedynek z łotewską kadrą narodową w ramach turnieju Baltic Cup. Pomimo dobrej pierwszej połowy podopiecznych Edgarasa Jankauskasa łotewska kadra ograła Litwę- 2:1.

W niedzielnym pojedynku o Puchar Bałtyku Litwini zwyciężyli z Estończykami 2:0, czyli wygrana w starciu z Łotwą mogło przynieść zwycięstwo w turnieju. Litwa już zapewniła drugie miejsce w zawodach.

Goście dominowały na boisku przez pierwszą połowę. Jakościowa i agresywna w ataku gra Litwinów pozwoliła na wykonanie nawet 8 rzutów rożnych. W drugiej części pojedynku, świetnej okazji nie wykorzystał Lukas Spalvis, a już w kolejnej akcji (50 minuta) bramkarz reprezentacji Litwy przepuścił gola.

Drugą bramkę Łotysze strzelili w podobnej sytuacji. Świetną okazję nie wykorzystali Litwini, a Łotwa w kontrze powiększyła przewagę do 2 bramek. Jednak piłkarzom pod wodzą Jankauskasa udało się zmniejszyć prowadzenie rywali. Fedor Černych w 85 minucie, ciosem zza pola karnego ustalił wynik pojedynku na 2:1.