Puchar Bałtyku: Reprezentacja Litwy zwyciężyła z Estończykami

Reprezentacja Litwy w piłce nożnej od zwycięstwa rozpoczęła zmagania o Puchar Bałtyku. Dwie bramki zdobyte w pierwszej połowie spotkania pozwoliły celebrować zwycięstwo na stadionie w Kłajpedzie z wynikiem 2:0.

Było to pierwsze zwycięstwo litewskich piłkarzy pod wodzą Edgarasa Jankauskasa. Do pojedynku z Estonią kadra z Jankauskasem na czele uległa przyszłym uczestnikom Euro 2016: Rumunii z wynikiem 0:1 i Rosji z wynikiem 0:3.

Świetny mecz w składzie gospodarzy rozegrał zawodnik Jagiellonii Białystok, Fiodor Černych, który pojedynek odegrał z opaską kapitana. Po jego podaniu w 30 minucie spotkania pierwszą bramkę strzelił Nerijus Valskis, sam Černychas świetnym golem zza granic pola karnego popisał się w 45 minucie spotkania.

Reprezentacja Litwy pomimo strzelonych bramek miała ciągłą przewagę nad rywalem, a zagrożenia przy bramce Estończyków powstawały dużo częściej.

Kolejny mecz o Puchar Bałtyku reprezentacja Litwy rozegra 1 czerwca w Lipawie. Rywalem Litwinów będzie łotewska kadra narodowa.