• 10 stycznia, 2016 21:21

Puchar Anglii: gol Marcina Wasilewskiego, remis Leicester City z Tottenhamem

Marcin Wasilewski zdobył gola, a jego Leicester City zremisowało na wyjeździe z Tottenhamem Hotspur 2:2 w meczu trzeciej rundy piłkarskiego Pucharu Anglii.

Taki wynik oznacza, że spotkanie zostanie powtórzone, tym razem na boisku „Lisów”.

Gospodarze prowadzili od dziewiątej minuty, kiedy gola zdobył Christian Eriksen. Wasilewski wyrównał w 19., popisując się celnym uderzeniem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

„Lisy” wyszły na prowadzenie w 48. minucie. Obronę „Kogutów” ośmieszył Shinji Okazaki. Do awansu gościom zabrakło niewiele. Tuż przed końcem spotkania rzut karny na bramkę zamienił Harry Kane.

W niedzielę z rozgrywkami niespodziewanie pożegnała się Swansea City Łukasza Fabiańskiego. Polskiego bramkarza nie było w kadrze na przegrany mecz z występującym na czwartym ligowym szczeblu Oxford United 2:3.