• 13 lipca, 2014 17:59

PŚ w wioślarstwie – brąz i srebro Litwinów

Donata Vištartaitė i Milda Valčiukaitė uplasowały się z czasem 7.00,48 na drugiej pozycji w finale rywalizacji dwójek podwójnych zawodów wioślarskiego Pucharu Świata w szwajcarskiej Lucernie.

Przez większą część trasy prowadziły Polki Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj (7.00,760) i dopiero w końcówce minimalnie dały się wyprzedzić osadom Nowej Zelandii – 6.59,870 oraz Litwy.

Dwójka podwójna mężczyzn – Rolandas Maščinskas oraz Saulius Ritter (06:21,780 sek.) finiszowali trzeci. Na najwyższym stopniu podium stanęli Chorwaci Martino i Valento Sinkovicowie (6:19,120 sek.), drudzy byli Australijczycy James McRae i Alexander Belonogoff (6:21,410 sek.).

Z dwoma medalami – srebrnym i brązwoym – litewscy wioślarze uplasowali się na 12. pozycji w klasyfikacji drużynowej.