• 23 listopada, 2014 15:16

PŚ w skokach – Żyła czternasty, zwycięstwo Koudelki

Piotr Żyła był czternasty w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Klingenthal. Wygrał Czech Roman Koudelka, drugi był Austriak Stefan Kraft, a trzeci prowadzący po pierwszej serii Niemiec Andreas Wellinger.

Żyła po 1. serii był 19., w drugiej oddał dobry skok – na 130 m – i awansował o pięć pozycji. 29. lokatę zajął Maciej Kot, drugi i ostatni z Polaków w finałowej serii.

Z powodu kontuzji stawu skokowego nie startował podwójny złoty medalista olimpijski z Soczi Kamil Stoch. Zdobywca Pucharu Świata w poprzednim sezonie nie wziął udziału również w piątkowych kwalifikacjach i sobotnich zawodach drużynowych.

Pozostali Polacy nie awansowali finału. Dawid Kubacki skoczył 124,5 m i został sklasyfikowany na 33. miejscu. Jan Ziobro był 34. – 124 m, a Stefan Hula i Bartłomiej Kłusek uzyskali po 121,5 m i zajęli, odpowiednio, 42. i 43 lokatę.

Koudelka wygrał pierwszy konkurs Pucharu Świata w karierze. Na półmetku Czech był czwarty, ale w drugiej serii poszybował zdecydowanie najdalej – na 139,5 m – i awansował na pierwsze miejsce.

Następne zawody PŚ – w piątek i sobotę – w fińskim Kuusamo.