• 9 marca, 2014 18:14

PŚ w skokach – Stoch trzeci w konkursie w Oslo

Lider klasyfikacji generalnej Kamil Stoch zajął trzecie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Oslo. Zwyciężył Niemiec Severin Freund, drugi był Norweg Anders Bardal.

Do finału w ekipie biało-czerwonych, obok Stocha, awansował tylko Maciej Kot, który uplasował się na 28. miejscu po lądowaniu na 119,5 m. Odpadli pozostali: Piotr Żyła skoczył 119 m i był 32., Dawid Kubacki – 118,5 m (35.) i Jan Ziobro – 116 m (43.).

Do pełni szczęścia i wywalczenia przez Stocha Kryształowej Kuli już w stolicy Norwegii, w obecności licznie zgromadzonej grupy rodaków, zabrakło kilku metrów. Gdyby skoczek z Zębu zajął w konkursie pierwsze lub drugie miejsce, a Prevc znalazłby się pod koniec drugiej lub w trzeciej „10”, Polak już w niedzielę mógłby świętować sukces.

Nie udało się. Prevc doleciał do 130 m i ostatecznie był 11., a nadzieje na zwycięstwo Stochowi pokrzyżował Freund. Także w drugiej serii oddał bardzo dobry skok – 130,5 m i obronił pierwsze miejsce. W dodatku równie dobrze spisał się Bardal.

Poprawił się Kot. Po lądowaniu w finale na 126 m awansował z 28. na 20. pozycję.

Polak powiększył do 168 pkt przewagę w PŚ nad Słoweńcem Peterem Prevcem, który uplasował się na 11. miejscu, a do zakończenia sezonu zostały dwa konkursy w słoweńskiej Planicy (21-23 marca).