• 28 lutego, 2014 19:56

PŚ w skokach – Stoch trzeci w konkursie w Lahti

Kamil Stoch zajął trzecie miejsce w piątkowym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskim Lahti. Wygrał Niemiec Severin Freund, drugi był Austriak Stefan Kraft.

Czwarte miejsce wywalczył Słoweniec Peter Prevc i utrzymał pozycję lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Stoch jest drugi, a obu skoczków dzieli już tylko siedem punktów. Dawid Kubacki zakończył zawody na 20. miejscu.

W pierwszej serii Kamil Stoch wylądował na 127 m i był szósty, prowadzi Niemiec Severin Freund – 131 m.Drugi był Austriak Gregor Schlierenzauer – 132 m, a trzeci lider klasyfikacji PŚ Słoweniec Peter Prevc – 125,5 m, który na prośbę jego trenerów, jako jedyny skakał z obniżonego rozbiegu.

Dawid Kubacki po skoku na odległość 117,5 m zajmował 23. miejsce.Pozostali Polacy zawiedli na całej linii. Maciej Kot, Jan Ziobro, Piotr Żyła i Klemens Murańka nie przebrnęli przez kwalifikacje.