• 7 grudnia, 2014 17:37

PŚ w skokach – seria finałowa odwołana, zwycięstwo Koudelki

Z powodu złych warunków atmosferycznych jury odwołało serię finałową konkursu Pucharu Świata w norweskim Lillehammer.

Konkurs był wiele razy przerywany. Problemy zaczęły się już przed pierwszym skokiem i z powodu dużych problemów z wiatrem organizatorzy zdecydowali się odwołać drugą serię.

Po pierwszej zwyciężył Czech Roman Koudelka – 140 m, najlepszy z Polaków Piotr Żyła – 136,5 m zajął 15. miejsce. Drugi był Słoweniec Peter Prevc – 139 m, a trzeci Austriak Michael Hayboeck – 141,5 m.

Na 28. pozycji został sklasyfikowany Aleksander Zniszczoł – 126,5 m. Jan Ziobro był 31. – 124 m, a 35. Dawid Kubacki – 124 m.

W Lillehammer, podobnie jak wcześniej w Klingenthal i Kuusamo, nie startował dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi i obrońca Kryształowej Kuli – Kamil Stoch, który leczy kontuzję stawu skokowego.

Lider PŚ Szwajcar Simon Ammann doleciał do 142 m i zajął 5. miejsce.