PŚ w kolarstiwe torowym: Vasilijus Lendelis wicemistrzem

W niedzielę w Los Angeles zakończył się ostatni, czwarty etap cyklu Pucharu świata w kolarstwie torowym. Reprezentant Litwy Vasilijus Lendelis w keirinie ostatecznie zajął drugie miejsce. Od zwycięzcy, reprezentanta Czech, Tomasa Babeka Litwin stracił 25 punktów.

N ostatnim etapie wyścigu, wśród 25 uczestników, Lendelis uplasował się na 8 miejscu. W finale B (za 7-12 miejsce) wyżej uplasował się tylko przedstawiciel Ukrainy Andriy Vynokurov.

Zwycięzca zawodów, uczestnik 3 etapów, Tomas Babek w sumie uzbierał 1400 z kolei Lendelis na swoje konto zaliczył 1375 punktów. Brąz z dorobkiem 1325 punktów wywalczył Vynokurov. W sumie w zawodach wzięło udział 42 kolarze.

W zawodach kobiet w sprincie Simona Krupeckaitė zajęła 12 miejsce, a Miglė Marozaitė wśród 23 kolarek uplasowała się na 17 miejscu.