• 14 grudnia, 2014 18:37

PŚ w biegach – klęska Kowalczyk, wygrana Oestberg

Norweżka Ingvild Flugstad Oestberg wygrała w Davos sprint techniką dowolną zaliczany do Pucharu Świata w biegach narciarskich. Kolejne miejsca zajęły jej rodaczki - Maiken Caspersen Falla i Celine Brun-Lie. Justyna Kowalczyk odpadła w eliminacjach.

Zajęła 53. lokatę, podczas gdy Sylwia Jaśkowiec uzyskała 32. rezultat.

Oestberg była w niedzielę w doskonałej dyspozycji. Miała najlepszy czas w eliminacjach. Później pewnie wygrała serie ćwierćfinałową i półfinałową. W decydującym wyścigu Fallę wyprzedziła o 0,57 s.

Czwarte miejsce zajęła prowadząca w klasyfikacji generalnej PŚ Norweżka Marit Bjoergen. W finale wystąpiło aż pięć Norweżek. Stawkę uzupełniła Szwedka Stina Nilsson, która była szósta.

Kowalczyk przebrnąć eliminacji sprintu „łyżwą” nie udało się także 5 grudnia w Lillehammer, gdzie zajęła 37. miejsce. Wówczas skarżyła się na problemy z obuwiem.

W klasyfikacji generalnej podopieczna trenera Aleksandra Wierietielnego nadal zajmuje siódme miejsce. Do Bjoergen traci 432 pkt.

To był ostatni w tym roku start Kowalczyk w PŚ. Zrezygnowała ze zmagań, które 20 i 21 grudnia także odbędą się w Davos. W tym czasie wystąpi w zawodach Alpen Cup w Hochfilzen. W Austrii będzie miała okazję szlifować technikę klasyczną, z którą wiąże największe nadzieje podczas lutowych mistrzostw świata w Falun.