• 13 grudnia, 2014 6:36

PŚ w biathlonie – zwycięstwo Norwega Boe, Dąbrowski 62.

Karol Dąbrowski w piątek zajął 62. miejsce w austriackim Hochfilzen w sprincie na 10 km zaliczanym do biathlonowego Pucharu Świata.

Polak z Niemenczyna na strzelnicy pomylił się tylko raz i do zwycięzcy stracił 2.29,6. Trzy pozycje za nim uplasował się Tomas Kaukėnas, który strzelając chybił trzy razy. Litwin na metę przybył 2.38,3 min za Norwegiem Johannesem Thingnesem Boe i tak jak Karol nie zakwalifikował się do niedzielnego biegu na dochodzenie. Dąbrowskiemu do awansu zabrakło 2,4 sek, a Kaukėnasasowi nieco ponad 11 sekund. W biegu na dochodzenie pobiegną panie Natalia Koczergina i Diana Rasimovičiūtė-Brice – zajęły one odpowiednio 57. (+2) i 59. (+2) lokaty.

Na kolejnych miejscach za Boe uplasowali się Niemcy Simon Schempp i Andreas Birnbacher. Wszyscy trzej zawodnicy, którzy znaleźli się na podium, byli bezbłędni na strzelnicy. Jedno pudło zaliczył z kolei lider klasyfikacji generalnej PŚ Norweg Emil Hegle Svendsen, który uplasował się na dziewiątym miejscu.

Dopiero siódmy był Martin Fourcade, który w ubiegłym tygodniu trzykrotnie stanął na najwyższym stopniu podium PŚ – w sprincie, biegu na dochodzenie i sztafecie mieszanej. Startującemu pod koniec stawki (z 83. numerem startowym) Francuzowi nie pomogło celne oko przy strzelaniu. Rywale byli od niego wyraźnie szybsi na trasie.

Słabo wypadli Polacy. Mateusz Janik był 90., a Łukasz Szczurek został sklasyfikowany o pięć lokat niżej. Pierwszy z biało-czerwonych dwukrotnie pomylił się na strzelnicy, drugi – cztery razy.

Na sobotę zaplanowano rywalizację męskich i kobiecych sztafet.