PAP zw.lt

PŚ w biathlonie: zwycięstwo Boe w sprincie w Presque Isle

Norweg Johannes Thingnes Boe wygrał sprint na 10 km biathlonowego Pucharu Świata w amerykańskim Presque Isle. Drugi był Rosjanin Anton Szypulin, a trzeci - lider klasyfikacji generalnej cyklu Francuz Martin Fourcade. Polacy i Litwini nie zmieścili się w czołowej "60".

Boe, który zrezygnował ze startów w poprzedniej rundzie w kanadyjskim Canmore, odniósł 10. zwycięstwo w zawodach PŚ w karierze. W czwartek strzelał „na czysto” i nad również bezbłędnym Szypulinem miał 27,9 s przewagi. Fourcade, który pewnie zmierza po piątą z rzędu Kryształową Kulę, stracił do Rosjanina sekundę.

To stawia Norwega w bardzo dobrej sytuacji przed piątkowym biegiem na dochodzenie na 12,5 km, w którym zawodnicy ruszają na trasę w odstępach czasowych wypracowanych w sprincie.

Najlepiej z reprezentantów Litwy wykazał się Vytautas Strolia zajął on 64 miejce, do lidera tracąc 3:00,4 min.. Rokas Suslavičius uplasował się na 86 pozycji.

Grzegorz Guzik zajął 62. miejsce, a do awansu do piątkowych zawodów zabrakło mu około czterech sekund. Łukasz Szczurek był 70.