PŚ w biathlonie: Polak z Niemenczyna z lepszym rezultatem

W rywalizacji mężczyzn w biegu pościgowym o długości 12,5 km we Włoszech (Antholz-Anterselva) Polak z Wileńszczyzny - Karol Dąbrowski, zajął 47 pozycję.

Dąbrowski wyścig rozpoczął lokując się na 50 pozycji (miejsce to wywalczył podczas wczorajszego sprintu na 10 km), tracąc 1 minutę i 42 sekundy od zwycięzcy.

Biathlonista podczas pierwszej wizyty na strzelnicy był bezbłędny i ze stratą w 1:38.2 min. zajmował 38 pozycję. Trochę gorzej poszło mu podczas trzeciego strzelania, gdzie chybił dwa razy. W trakcie ostatniej wizyty strzelał znakomicie i nie zaliczył ani jednej karnej rundy. W sumie miał do pokonania 3 dopełniające odcinki (0+1+2+0). Finiszował na 47 pozycji  tracąc do zwycięzcy 3:51.5 min.

Najszybszym był Rosjanin  Anton Shipulin, który trasę pokonał w 31:51.9 min zaliczając przy tym 2 rundy karne (0+1+0+1). Niemiec Simon Shempp, który dziś startował z pierwszej pozycji, bieg zakończył na drugim miejscu (+10.3 s.) z jednym karnym odcinkiem  (0+0+0+1). Trójkę najlepszych zamknął Norweg Johhanes Thingnes Boe, który od lidera stracił 14.1 sekund i na strzelnicy chybił 3 razy (2+0+1+0).