• 19 grudnia, 2014 0:57

PŚ w biathlonie – niecelne strzelanie Litwinek

Diana Rasimovičiūtė-Bricė zajęła 83., a Natalia Koczergina 87. miejsce w sprincie na 7,5 km biathlonowego Pucharu Świata w Pokljuce. Zwyciężyła Czeszka Gabriela Soukalova.

Rasimovičiūtė-Bricė, która nie strzelała najlepiej, tym razem spudłowała cztery razy na 10 prób. Do bezbłędnej Soukalovej straciła ponad 3 minuty 14,5 sekund, a Koczergina miała pięć rund karnych i stratę 3.39,7. Druga była Włoszka Dorothea Wierer, a trzecia Ukrainka Walja Semerenko.

Polka Weronika Nowakowska-Ziemniak zajęła siódme miejsce. Nowakowska-Ziemniak, która dotychczas nie strzelała najlepiej, tym razem spudłowała tylko raz na 10 prób.

„Wszystko zmierza w dobrym kierunku! Pierwsza TOP 10 w tym sezonie – siódme miejsce w bardzo trudnym dla mnie wyścigu, oczywiście z rundą karną, a jakże” – napisała po występie Polka na Facebooku.

W piątek odbędzie się sprint na 10 km mężczyzn, natomiast na niedzielę zaplanowano biegi ze startu wspólnego kobiet (12,5 km) oraz mężczyzn (15 km).