PAP zw.lt

PŚ w biathlonie: Makarainen wygrała sprint, Koczergina 49.

Finka Kaisa Makarainen wygrała sprint na 7,5 km biathlonowego Pucharu Świata w Chanty-Mansyjsku. Na podium znalazły się także Niemka Laura Dahlmeier i Białorusinka Daria Domraczewa. Najlepsza z Litwinek Natalia Koczergina zajęła 49. miejsce.

Natalia Koczergina wywalczyła tym samym możliwość startu w biegu na dochodzenie. Na strzelnicy pomyliła się ona trzykrotnie. Dwukrotnie więcej chybiła Diana Rasimovičiūtė-Bricė (1+5), której przypadła 69. lokata.

Makarainen odrobiła część strat w klasyfikacji generalnej cyklu do Domraczewej. Wszystko wskazuje na to, że walka o Kryształową Kulę rozstrzygnie się w niedzielę, kiedy odbędą się ostatnie zawody tego sezonu – bieg ze startu wspólnego na 12,5 km. Obie zawodniczki dzieli po piątkowych zmaganiach tylko dziewięć punktów.

Dzień wcześniej biathlonistki wystartują jeszcze w biegu na dochodzenie na 10 km.

Jedyna Polka w stawce Weronika Nowakowska-Ziemniak zajęła 39. miejsce. Jak zwykle potrafiła utrzymać szybkie tempo biegu. Wprawdzie w postawie leżąc pomyliła się raz, ale po pokonaniu rundy karnej wyglądało na to, że jest w stanie odrobić stratę. Jednak przy drugim strzelaniu spudłowała trzykrotnie i przestała liczyć się w walce o czołówkę.

Polka ma też niewielkie szanse na znalezienie się w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej PŚ. Zajmująca przed tą rundą 10. pozycję Niemka Franziska Preuss była w piątek szósta.