• 7 lutego, 2015 21:11

PŚ w biathlonie: Kaukėnas i Koczergina pobiegną na dochodzenie

Tomas Kaukėnas zajął 46. miejsce w sprincie na 10 km biathlonowego Pucharu Świata w Novym Mescie na Morawach. Karol Dąbrowski był 62.

Sprint wygrał reprezentujący Słowenię Jakov Fak, drugi byl Niemiec Simon Schempp, a trzeci Francuz Jean Guillaume Beatrix. Łukasz Szczurek – najlepszy z dwóch Polaków – zajął 52. miejsce.

Najlepszy z Litwinów na strzelnicy pomylił się tylko raz i do 40. pozycji stracił zaledwie 15,9 sek. Warto zaznaczyć, że po drugim strzelaniu Kaukėnas zajmował 39. miejce. Podobną skuteczność zanotował również Karol Dąbrowski, który gorzej spisał się na trasie. Do miejsca, dającego możliwość startu w biegu na dochodzenie, zabrakło mu 3,7 sek.

Fak uzyskał czas 24.09,0 i wyprzedził Schemppa o 12,8 oraz Beatrixa o 26,0. Cała trójka strzelała bezbłędnie.

Liderem cyklu jest Francuz Martin Fourcade, który zgromadził 615 pkt i wyprzedza Schemppa o 12 pkt. W klasyfikacji sprintu na czele znajduje się Schempp.

Dobry wynik uzyskała Natalia Koczergina, która w sprincie kobiet na 7,5 km zajęła 55. miejsce. Wygrała Niemka Laura Dahlmeier, w tyle pozostawiając rodaczkę Franziskę Hildebrand i Czeszkę Veronikę Vitkovą. Krystyna Guzik – najlepsza z trzech Polek – zajęła 26. miejsce.

Dahlmeier uzyskała czas 21.33,41 i o sekundę wyprzedziła również bezbłędną na strzelnicy Hildebrand oraz o 13,9 Vitkovą, która popełniła jeden błąd. Koczergina spudłowała czterokrotnie, a do triumfatorki straciła 2.35,3. Druga z litewskiej kadry, Maria Kaznaczenko, była 83.

Pozycję liderki klasyfikacji generalnej utrzymała Finka Kaisa Makarainen, która była w sobotę siódma. Ma obecnie 33 pkt przewagi nad czwartą w Nowym Mescie trzykrotną złotą medalistką olimpijską z Soczi Białorusinką Darią Domraczewą.