• 24 stycznia, 2015 16:31

PŚ w biathlonie: Kaukėnas 47., Schempp najlepszy

Tomas Kaukėnas zajął 47. miejsce w biegu na dochodzenie na 12,5 km biathlonowego Pucharu Świata we włoskiej Anterselvie, wygrał Niemiec Simon Schempp, który triumfował również dwa dni wcześniej w sprincie na 10 km.

Jedyny startujący Litwin, Tomas Kaukėnas, do zwycięzcy stracił ponad cztery i pół minuty, na strzelnicy myląc się czterokrotnie. Biatlonista uzyskał 45. czas biegania, strzelając był 22. i miał 43. wynik biegu na dochodzenie. Karol Dąbrowski w sobotę nie startował, bowiem w sprincie zajął odległe 90. miejsce.

Dzięki zwycięstwu w czwartek Simon Schempp wypracował sobie 14 sekund przewagi nad najlepszym z rywali – Rosjaninem Jewgienijem Garaniczewem. W sobotę Niemiec – mimo dwóch niecelnych strzałów na 20 prób – znów był pierwszy, odnosząc trzecie pucharowe zwycięstwo w tym sezonie, a piąte w karierze.

Zwycięstwo nie przyszło mu jednak łatwo. Był lepszy od drugiego na mecie Edera zaledwie o 0,1 s, a trzeci w klasyfikacji Garaniczew stracił do niego 1,1.

Bardzo niewiele do miejsca na podium zabrakło doświadczonemu Ole Einarowi Bjoerndalenowi. Słynny Norweg zajął czwarte miejsce (bezbłędny na strzelnicy), ze stratą 1,9 s.

Liderem klasyfikacji generalnej PŚ pozostał Francuz Martin Fourcade, który po słabszym występie w czwartkowym sprincie (dopiero 25. miejsce) spisał się świetnie w sobotę. Strzelał bezbłędnie i przesunął się na piątą pozycję.