• 8 stycznia, 2016 16:07

PŚ w biathlonie: Karol Dąbrowski z Niemenczyna najlepszy wśród Litwinów

Reprezentant litewskiej kadry - Karol Dąbrowski zajął 57. miejsce w sprincie na 10 km biathlonowego Pucharu Świata, który się odbywa w Niemczech.

Karol Dąbrowski  (23:52.1 min.) pokazał najlepszy wynik wśród reprezentantów Litwy i jako jedyny z nich zakwalifikował się do sobotniego biegu na dochodzenie na 12,5 km. Vytautas Stroila zajął 74. pozycję (24:25.5 min.), a Rokas Suslavičius uplasował się na 100. miejscu (26:06.7 min.).

24-letni sportowiec z Wileńszczyzny od lidera był wolniejszy o 1 minutę i 54.6 sekund.

Norwegowie zajęli wszystkie miejsca na podium. Wygrał Johannes Thingnes Boe (21:57.5 min.), przed starszym bratem Tarjei, który był wolniejszy o 3 sekundy, oraz Emilem Hegle-Svendsenem (22:05.1).

50. miejsce zajął Polak Mateusz Janik. 88. został Grzegorz Guzik, a 91. pozycję zajął Łukasz Szczurek.