• 2 grudnia, 2016 0:11

PŚ w biathlonie: Fourcade bezkonkurencyjny na 20 km w Oestersund, Dąbrowski daleko

Walczący o szóstą z rzędu Kryształową Kulę Francuz Martin Fourcade nie miał konkurencji w inauguracyjnych zawodach indywidualnych biathlonowego Pucharu Świata - biegu na 20 km w szwedzkim Oestersund. Polacy nie zmieścili się w "40". Najlepszy z prezentantów Litwy, Vytautas Strolia uplasował się na 68 miejscu, z kolei Polak z Wileńszczyzny, Karol Dąbrowski zajął 79 pozycję.

Fourcade (2 niecelne strzały) miał czas o niemal pół minuty lepszy od najlepszego z rywali – Norwega Johannesa Thingnesa Boe (2). Trzeci był Białorusin Władimir Czepelin (1), który był o prawie minutę gorszy od Boe.

Na piątej pozycji uplasował się najlepszy biathlonista w historii Norweg Ole Einar Bjoerndalen – triumfator 94 zawodów PŚ w biathlonie i jednych w biegach narciarskich.

Najlepszy z Polaków Grzegorz Guzik miał pięć niecelnych strzałów i zajął 64. miejsce. Kilka pozycji za nim na 68 pozycji uplasował się reprezentant Litwy, Vytautas Strolia, który także spudłował 5 razy,a od lidera stracił 8:02.8 min.. Z kolei Polak z Niemenczyna Karol Dąbrowski zajął 79 lokatę. Najgorzej mu poszło podczas trzeciej wizyty na strzelnicy, gdzie spudłował trzy razy. W sumie reprezentant Litwy spudłował 6 razy ostatecznie od zwycięzcy tracąc 9:07.3 minuty.

W środę odbyła się rywalizacja kobiet na 15 km. Zwyciężyła Niemka Laura Dahlmeier, a reprezentantki Polski również nie zdobyły punktów. Najlepsza z nich Monika Hojnisz zajęła 44. miejsce, wśród Litwinek najszybszą została Diana Rasimovičiūtė, 69 miejsce.

Kolejne zawody – sprint na 7,5 km kobiet i na 10 km mężczyzn – odbędą się w sobotę.