• 4 grudnia, 2016 20:55

PŚ w biathlonie: Dwóch Rosjan na podium, Kaukėnas przedostatni

Reprezentant Rosji Anton Babikow wygrał niedzielny bieg na dochodzenie na 12,5 km biathlonowego Pucharu Świata w Oestersund. Drugi był jego rodak Maksim Cwietkow, a trzecie miejsce zajął lider klasyfikacji generalnej Francuz Martin Fourcade. jedyny reprezentant Litwy i lider kadry narodowej- Tomas Kaukėnas zajął 58 miejsce.

Dzień wcześniej 28-letni Fourcade był najlepszy w sprincie na 10 km. Wypracował sobie ponad 40 s przewagi nad najlepszym z rywali i wydawało się, że jego zwycięstwo w niedzielę jest przesądzone.

Babikow i Cwietkow strzelali jednak znacznie lepiej od Francuza – mieli odpowiednio jeden i zero błędów, podczas gdy podwójny złoty medalista olimpijski z Soczi spudłował cztery razy. W swoim 14. starcie w PŚ Babikow zwyciężył po raz pierwszy, nigdy wcześniej nie stał też na podium.

Żaden z biało-czerwonych nie zakwalifikował się do niedzielnego biegu. Z kolei reprezentację Litwy jako jedyny przedstawiał Tomas Kaukėnas. 26- letni biathlonista na strzelnicy spudłował 6 razy, ostatecznie od zwycięzcy stracił 5:20.9 min.

Fourcade jest liderem klasyfikacji generalnej. Walczący o szóstą z rzędu Kryształową Kulę Francuz wygrał sobotni sprint i czwartkowy bieg na 20 km. Ponadto był najszybszy w rywalizacji par mieszanych 27 listopada, wspólnie z rodaczką Marie Dorin Habert. Kolejne zawody PŚ odbędą się 9-11 grudnia w słoweńskiej Pokljuce.