• 3 grudnia, 2016 22:53

PŚ w biathlonie: Druga wygrana Fourcade’a, Dąbrowski na 81 miejscu

W drugich zawodach indywidualnych w tym sezonie biathlonowego Pucharu Świata Martin Fourcade odniósł drugie zwycięstwo. Francuz był w sobotę najlepszy w sprincie na 10 km, w środę triumfował w biegu na 20 km. Polacy i Litwini w tych zawodach nie zdobyli punktów. Polak z Niemenczyna Karol Dąbrowski wyścig zakończył na 81 pozycji.

Fourcade był bezbłędny na strzelnicy i jak zwykle imponował tempem biegu. Nad najlepszym z rywali – również strzelającym „na czysto” reprezentantem gospodarzy Fredrikiem Lindstroemem – wypracował 41,5 s przewagi, co stawia go w roli zdecydowanego faworyta w niedzielnym biegu na dochodzenie na 12,5 km. W tej konkurencji zawodnicy startują z zachowaniem różnic ze sprintu.

To 49. (51. licząc igrzyska olimpijskie) zwycięstwo w karierze Francuza, który walczy o szóstą z rzędu Kryształową Kulę.

Trzecie miejsce zajął również bezbłędny na strzelnicy Niemiec Arnd Peiffer (43,6 s straty).

Jeden reprezentant litewskiej ekipy zakwalifikował się do niedzielnych zawodów, w których wystartuje najlepsza „60” sprintu. Został nim Tomas Kaukenas, który zajął 53 lokatę (1+0), od lidera tracąc, 2:18.3 min. Polak z Wileńszczyzny Karol Dąbrowski był bezbłędny podczas pierwszego strzelania, podczas drugiego zaś chybił dwa razy, ostatecznie od lidera tracąc 3:02.0 min. Najszybszym z litewskiej kadry został

Wśrod reprezentantów Polski, Mateusz Janik zajął 79. miejsce, Rafał Penar – 86., a Grzegorz Guzik uplasował się na 99. pozycji.