• 9 stycznia, 2016 16:02

PŚ w biathlonie: Dąbrowski poprawił swój wynik

Karol Dąbrowski zajął 47. miejsce w biegu pościgowym biathlonowego Pucharu Świata w niemieckim Ruhpolding. Wygrał Austriak Simon Eder, który jedyne pudło zanotował na pierwszym strzelaniu i o 4,2 s wyprzedził Francuza Martina Fourcade'a i o 5,1 s Czecha Michala Slesingra. Dla 32-latka to trzecie zwycięstwo w elitarnym cyklu.

Sobotni bieg pościgowy Dąbrowski rozpoczął z 57. miejsca, ze stratą 1 minuty i 54.6 sekund do triumfatora sprintu, Norwega Johannesa Boe. Polak z Niemenczyna znakomicie jednak strzelał i praktycznie z każdą wizytą na strzelnicy poprawiał swoją lokatę. Po trzeciej był nawet 38., ze stratą 2 min 22.5 s do prowadzącego wówczas Francuza Martina Fourcade’a. Trochę gorzej poszło mu podczas trzeciego strzelania, gdzie chybił dwa razy. Podczas ostatniej był jednak jednym z niewielu biathlonistów, którzy nie zaliczyli ani jednej karnej rundy i finiszował 47. W sumie do zwycięzcy Simona  Edera stracił 4 minuty 3 sekundy.

Dla Szwajcara  to trzeci triumf w Pucharze Świata i drugi w biegu pościgowym. Przez większą część rywalizacji na prowadzeniu znajdował się Fourcade (0+0+1+1), czwarty zawodnik sprintu. O braku zwycięstwa w jego przypadku przesądziło jedno pudło podczas ostatniego strzelania. Z kolei Slesingr był bezbłędny na strzelnicy, dzięki czemu poprawił ósmą pozycję z piątku.

Poniżej oczekiwań spisali się bracia Boe. Johannes (0+1+1+2) i Tarjei (0+2+0+1), odpowiednio pierwszy i drugi biathlonista sprintu, wypadli poza podium i zajęli siódme i czwarte miejsce.

Jedyny z Polaków Mateusz Janik (2+1+3+0) od samego początku biegł pod koniec stawki, by ostatecznie ukończyć rywalizację na 58. pozycji, ze stratą 7:03 do Edera.