• 22 stycznia, 2016 22:20

PŚ w biathlonie: Dąbrowski awansował do jutrzejszych zawodów

We Włoszech trwa 6 etap biathlonowego Pucharu Świata. Reprezentant kadry litewskiej - Karol Dąbrowski - w sprincie na 10 km zajął 50. miejsce i wywalczył prawo do uczestnictwa w biegu pościgowym o długości 12,5 km, który odbędzie się jutro.

Podczas pierwszej wizyty na strzelnicy Polak był bezbłędny, dzięki czemu lokował się na wysokiej 22 pozycji. Gorzej mu poszło podczas drugiego strzelania, gdzie chybił jeden raz, co spowodowało, że musiał pokonać dodatkowe 150 m rundy karnej.

„Dzisiaj nie czułem się najlepiej, ale mimo tego pierwsze dwa okrążenia pokonałem szybko. Wciąż jeszcze mam problem ze strzelaniem na stojąco, po prostu czasami brakuje mi pewności siebie. Mam nadziejé, że jutro będę czuł się lepiej i pójdzie mi lepiej na linii ognia. Dziś obsługa ponownie była na najwyższym poziomie, a narty były doskonale przygotowane do zawodów” – mówił Karol Dąbrowski.

Ze zwycięzcá z Niemiec – Simonem Schemppą – Polak z Wileńszczyzny przegrał zaledwie 1 min. 41,5 sek.

Schemppa był bezbłędny na strzelnicy, dzięki czemu finiszował po 23 minutach i 1.2 sekundach. Drugie miejsce zajął Rosjanin Maksim Cwetkow (+5,8 sek.), na trzeciej pozycji okazał się Norweg Tarjei Boe (+10,8 sek.).

Inny przedstawiciel Litwy Vytautas Strolia uplasował się na 79 pozycji (+2.24,1 min., 3 rundy karne), a Tomas Kaukėnas (+3.24,7 min., 4 rundy karne) zajął 98. miejsce.

W wyścigu brało udział 106 sportowców, z których 60 najlepszych wezmą udział w jutrzejszym biegu pościgowym.