• 27 lipca, 2014 1:32

Przygotowania rozpoczęte sukcesem – Litwa lepsza od Łotwy

Reprezentacja Litwy wygrała wczoraj w Szawlach 93:74 z Łotyszami. Był to pierwszy mecz w ramach 14 meczów kontrolnych przed tegorocznymi Mistrzowstwami Świata w Koszykówce Mężczyzn.

delfi.lt

Dobrą obronę demonstrująca od początku reprezentacja Litwy w pierwszej kwarcie zdobyła 17 punktową przewagę, którą udało utrzymać aż ko końca meczu. W czwartej kwarcie ambicyjni Łotysze byli niebezpiecznie blisko, jednak w ostatnich minutach meczu nie było wątpliwości, kto odniesie sukces.

Najwięcej punktów dla reprezentacji Litwy zdobył Artūras Gudaitis – 15, natomiast wśród Łotyszy wyróżnił się Ronaldas Smitas, któremu udało się zdobyć 13 punktów.

Wśród graczy, tak jak w piąte uprzedzał trener reprezentacji Jonas Kazlauskas, zabrakło Jonasa Mačiulisa ir Donatasa Motiejūnasa, którzy jako ostatni dołączyli do reprezentacji, jak również nie grał Simas Jasaitis, a na ławce rezerwowych cały mecz spędził kapitan drużyny Mantas Kalnietis.