• 18 lutego, 2015 16:59

Przegrana Radwańskiej w Dubaju, porażka Janowicza w Marsylii

Rozstawiona z numerem piątym Agnieszka Radwańska przegrała z Hiszpanką Garbine Muguruzą 4:6, 2:6 w 1/8 finału turnieju WTA Premier w Dubaju (pula nagród 2,513 mln dolarów). Polska tenisistka już dzień wcześniej narzekała na złe samopoczucie.

Ósma w rankingu WTA Polka od samego początku nie prezentowała się na korcie zbyt dobrze. Nie dochodziła do piłek urodzonej w Caracas przeciwniczki. Często sama się myliła, pięciokrotnie została przełamana.

„Sądzę, że kiedy nie gra się swego najlepszego tenisa, to ciężko rywalizować z takiej klasy zawodniczką. Nie serwowałem dziś na tyle dobrze, aby zwyciężyć” – skomentowała swój występ Radwańska.

Dzień wcześniej Polka męczyła się z Francuzką Caroline Garcią. Później mówiła, że nie czuje się najlepiej i nie jest w stu procentach zdrowa. W trakcie spotkania prosiła o przerwę medyczną, po której jednak wróciła na kort i udało jej się jeszcze zwyciężyć.

Z kolei Jerzy Janowicz odpadł w pierwszej rundzie halowego turnieju tenisowego na twardych kortach w Marsylii (z pulą nagród 632 840 euro). Polak przegrał w środowym meczu z Belgiem Davidem Goffinem 4:6, 2:6.

W pierwszym secie obaj konsekwentnie zdobywali punkty po swoich serwisach, a to się zmieniło dopiero przy stanie 4:5. Janowicz miał tylko jednego asa, a jego przeciwnik – siedem. W drugiej partii remis był tylko do stanu 2:2.