• 1 grudnia, 2014 6:44

Primera Division – wygrane Sevilli, Atletico i Barcelony

FC Sevilla Grzegorza Krychowiaka pokonała Granadę 5:1 w piłkarskiej ekstraklasie Hiszpanii. W Madrycie Atletico wygrało z Deportivo La Coruna Cezarego Wilka 2:0, a Barcelona z najwyższym trudem zwyciężyła na wyjeździe Valencię 1:0.

W Madrycie cieniem na rywalizacji położyły się tragiczne wydarzenia przed stadionem i śmierć kibica. 43-letni sympatyk Deportivo został w ciężkim stanie wyłowiony z rzeki Manzanares. W szpitalu nie udało się uratować jego życia. Według policji w gwałtownych starciach między kibicami rannych zostało kilkanaście osób. Hiszpańska federacja próbowała w ostatniej chwili przełożyć spotkanie, lecz bezskutecznie.

Na boisku lepsi okazali się broniący tytułu piłkarze Atletico. Pierwszą bramkę zdobył tuż przed przerwą strzałem głową Saul, a w 55. minucie wynik ustalił Arda Turan. W barwach Deportivo cały mecz rozegrał Wilk.

Barcelona dopiero w czwartej minucie doliczonego czasu gry zapewniła sobie zwycięstwo nad Valencią. W zamieszaniu w polu karnym po rzucie rożnym piłkę w siatce umieścił potężnym strzałem Sergio Busquets i „Duma Katalonii” wciąż traci dwa punkty do prowadzącego Realu Madryt. W sobotę „Królewscy”, pokonując na wyjeździe Malagę 2:1, ustanowili klubowy rekord 16 zwycięstw z rzędu we wszystkich rozgrywkach.

Trzecie miejsce w tabeli zajmuje Atletico, a czwarte – Sevilla, która przed własną publicznością nie dała szans Granadzie. Przy pierwszym z pięciu goli, strzelonym w 24. minucie przez Carlosa Baccę, asystę zaliczył Krychowiak. Reprezentant Polski grał całe spotkanie i został ukarany żółtą kartką.