PAP zw.lt

Primera Division: trzy czołowe kluby solidarnie wygrały swoje mecze

Trzecia od końca kolejka ligi hiszpańskiej nie przyniosła zmian na czele tabeli. Czołowa trójka wygrała i nadal prowadzi Barcelona prz ed Atletico Madryt - po 85 punktów, a trzeci jest stołeczny Real, który ma jeden mniej.

Pierwsi na boisko wyszli w sobotę „Królewscy”. Mimo braku kontuzjowanych Cristiano Ronaldo i Karima Benzemy pokonali na wyjeździe Real Sociedad San Sebastian 1:0.

Gola 10 minut przed końcem gry zdobył jedyny z wielkiego ofensywnego tria, który zagrał w tym meczu, czyli Garerth Bale. Walijczyk uzyskał 19. bramkę w sezonie. Trafił do siatki strzałem głową i zapewnił gościom 10. z rzędu ligowe zwycięstwo.

Zespół prowadzony przez Zinedine’a Zidane’a z 84 punktami po swoim spotkaniu objął prowadzenie w tabeli La Liga, ale cieszył się nim tylko dwie godziny.

Zdystansował go lokalny rywal Atletico, który w „małych derbach” Madrytu pokonał Rayo Vallecano 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 55. minucie, pół minuty po wejściu na boisko, napastnik Antoine Griezmann. To jego 21. trafienie w sezonie.

Po kolejnych dwóch godzinach na czele zameldowała się Barcelona, choć o zwycięstwo w Sewilli nad Betisem nie było łatwo.
Jeszcze w pierwszej połowie dwukrotnie żółtą kartką został ukarany niemiecki obrońca miejscowych Heiko Westermann i faworyt od 35. minuty grał w liczebnej przewadze. Swoją wyższość udowodnił jednak dopiero pięć minut pop przerwie, a gola zdobył Chorwat Ivan Rakitić. W końcówce wynik ustalił Luis Suarez. Urugwajczyk z 35 bramkami otwiera klasyfikację najskuteczniejszych.

Do końca sezonu zostały dwie kolejki – sporo może wyjaśnić się już za tydzień, gdy Barcelona w derbach zmierzy się z Espanyolem, Real podejmie mogącą sprawić niespodziankę Valencię, a Atletico, które podobnie jak „Królewscy” w środku tygodnia zagra w Lidze Mistrzów, czeka wyjazd do broniącego się sprzed spadkiem Levante.