• 9 marca, 2014 8:57

Primera División – sensacyjna porażka Barcelony, wygrana Atletico

Piłkarze FC Barcelona niespodziewanie przegrali na wyjeździe 0:1 z Realem Valladolid w 27. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy.

Jedyną bramkę w spotkaniu w Valladolid zdobył w 17. minucie Włoch Fausto Rossi. Z punktu widzenia Realu V. to zwycięstwo może okazać się kluczowe w kontekście walki o utrzymanie w La Liga. Obecnie zajmuje 17. miejsce z identycznym dorobkiem punktowym jak Almeria (26), która jest pierwszą drużyną strefy spadkowej.

Punkt przewagi nad Barceloną (podobnie jak Real Madryt) ma Atletico, które pokonało na wyjeździe Celtę Vigo 2:0 po dwóch bramkach Davida Villi w przeciągu zaledwie dwóch minut (62. i 64.). Villa pojawił się w podstawowym składzie w miejsce zawieszonego za żółte kartki Diego Costy.

Za dwa tygodnie odbędzie się „Gran Derbi”, czyli pojedynek Barcelony z Realem Madryt. Jeśli „Królewscy” pokonają w niedzielę Levante, przystąpią do jednego z najważniejszych meczów sezonu z komfortową, czteropunktową przewagą nad odwiecznym rywalem.

Nadzieje na utrzymanie w ekstraklasie odżyły w Sewilli, gdzie miejscowy Betis pokonał Getafe 2:0. W zespole gospodarzy cały mecz zagrał Damien Perquis (otrzymał żółtą kartkę). Do przedostatniego Rayo Vallecano, które w poniedziałek gra na wyjeździe z Realem Sociedad, Betis traci pięć punktów.