Primera Division: Real nie wykorzystał potknięcia Barcelony

Real Madryt przegrał 0:1 z Villareal w meczu 15. kolejki Primera Division. "Królewscy" mogli zmniejszyć stratę do FC Barcelony i Atletico Madryt, nie wykorzystali jednak swojej szansy.

W innym niedzielnym meczu Atletico Madryt pokonało Athletic Bilbao 2:1 i zrównało się punktami z liderem Barceloną.

Bramkę, która zdecydowała o porażce „Królewskich” na stadionie El Madrigal, zdobył już w ósmej minucie Roberto Soldado. Doświadczony napastnik do wielkiego futbolu wkraczał jako zawodnik… Realu Madryt. Przez lata był piłkarzem tego zespołu (do 2008 roku), a później występował m.in. w Valencii i Tottenhamie.

W ostatnich pięciu meczach Primera Division zespół Rafaela Beniteza poniósł trzy porażki – 8 listopada przegrał na wyjeździe z Sevillą 2:3, a 21 listopada uległ u siebie Barcelonie 0:4.

Ważny dla układu tabeli był w niedzielę również mecz z udziałem innej drużyny z Madrytu. Atletico pokonało u siebie Athletic Bilbao 2:1 po bramkach Saula Nigueza oraz Francuza Antoine’a Griezmanna (ósme trafienie w sezonie), dzięki czemu zrównało się punktami z prowadzącą Barceloną – po 35. Real traci do tego duetu pięć punktów.

Dzień wcześniej broniąca tytułu Barcelona zremisowała u siebie z Deportivo La Coruna 2:2. To drugi z rzędu ligowy remis Katalończyków. Bramki dla gospodarzy, którzy prowadzili już 2:0, zdobyli Argentyńczyk Lionel Messi i Chorwat Ivan Rakitic, a dla gości – Lucas Perez i trzy minuty przed końcem Alex Bergantinos.

W poprzedniej kolejce „Blaugrana” podzieliła się punktami na wyjeździe z Valencią. Wcześniej odniosła sześć ligowych zwycięstw z rzędu. Nieźle spisujące się w tym sezonie Deportivo ma 23 pkt i jest na szóstej pozycji.

W sobotni wieczór Sevilla Grzegorza Krychowiaka pokonała u siebie Sporting Gijon 2:0. Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie, a obie bramki dla gospodarzy zdobył w ostatnim kwadransie, niedługo po swoim wejściu na boisko, Francuz Kevin Gameiro (łącznie ma siedem goli w tym sezonie). Rywale od 74. minuty grali w dziesiątkę.

Sevilla awansowała na siódme miejsce w tabeli – 22 pkt.