Primera Division: pierwsza w sezonie porażka Barcelony

Piłkarze Barcelony przegrali na wyjeździe z Celtą Vigo 1:4 w 5. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy i stracili pierwsze miejsce w tabeli. To pierwsza porażka podopiecznych Luisa Enrique w sezonie.

Gospodarze objęli prowadzenie za sprawą byłego gracza Barcelony. W 26. minucie Nolito pokonał Marca-Andre Ter Stegena precyzyjnym strzałem posyłając piłkę nad bramkarzem. Cztery minuty później prowadzenie Celty podwyższył Iago Aspas, który wykorzystał fatalny błąd Gerarda Pique’a i wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości.

Po godzinie gry mistrz Hiszpanii przegrywał już 0:3, ponieważ Aspas ponownie znalazł się sam przed golkiperem rywali i nie zmarnował takiej okazji.

Bramkę dla Barcelony zdobył w 80. minucie Neymar wykorzystując świetne podanie Lionela Messiego. Jednak odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa, ponieważ już trzy minuty później czwartą bramkę dla Celty zdobył rezerwowy John Guidetti. To nie był szczęśliwy dzień dla Barcelony, bo w 52. minucie w słupek trafił Messi.

Skorzystał na tym Real Madryt, wygrywając z Athletikiem Bilbao 2:1. Królewscy awansowali na pozycję lidera Primera Division – po pięciu meczach mają 13 punktów, tyle samo, co druga Celta Vigo, jednak dysponują lepszym bilansem bramkowym. Barcelona ma punkt mniej i jest piąta.