Primera Division – niespodzianka w Barcelonie, tytuł się oddala

Piłkarze Barcelony w 36. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy zaledwie zremisowali u siebie z walczącym o utrzymanie Getafe 2:2 i ich szanse obrony mistrzowskiego tytułu są jedynie matematyczne. Kluby z Madrytu - Atletico i Real - zagrają swoje mecze w niedzielę.

Na Camp Nou Barcelona dwukrotnie obejmowała prowadzenie, ale goście za każdym razem umieli odpowiedzieć. Katalończycy cieszyli się w 23. minucie po strzale Lionela Messiego (28. gol w sezonie), jednak niespełna kwadrans później wyrównał Angel Lafita.

W 67. minucie ponowne prowadzenie aktualnym jeszcze mistrzom Hiszpanii dał Alexis Sanchez, ale w doliczonym czasie gry kibicom gospodarzy znów „przypomniał się” Lafita, tym razem popisując się efektownym strzałem głową.

W tabeli Katalończycy (85 pkt) mają trzy punkty straty do prowadzącego Atletico Madryt, które w niedzielę zagra na wyjeździe z Levante.

Zajmujący obecnie trzecie miejsce Real Madryt (82) rozegrał dwa spotkania mniej od Barcelony. W niedzielę „Królewscy” podejmą słabo spisującą się w Primera Division Valencię, która niedawno w dramatycznych okolicznościach odpadła w półfinale Ligi Europejskiej (straciła decydującego gola z Sevillą w ostatnich sekundach).