Eurosport

Premier League: zwycięstwo Chelsea na Carrow Road, Leicester zatrzymany

Do niespodzianki doszło we wtorkowym meczu 28. kolejki Premier League. Lider tabeli Leicester City tylko zremisował bowiem 2:2 (2:1) z West Bromwich Albion. Ze zwycięstwa cieszył się za to Artur Boruc. AFC Bournemouth z Polakiem w składzie pokonał Southampton 2:0.

Chociaż od pierwszego gwizdka meczu na King Power Stadium do ataku przystąpił lider tabeli, to jako pierwsi skutecznie zaatakowali goście. W 11. minucie akcję West Bromu rozpoczął Darren Fletcher, który prostopadłym podaniem wypuścił Salomona Rondona. Wenezuelczyk najpierw wygrał fizyczną walkę o pozycję z Robertem Huthem, po czym posłał piłkę pomiędzy nogami Kaspera Schmeichela. W 30. minucie do wyrównania doprowadził Danny Drinkwater.

W doliczonym czasie gry pierwszej części po raz kolejny w bieżącym sezonie wielką klasę pokazał za to Riyad Mahrez. Algierczyk bez przyjęcia zgrał bowiem piętą dośrodkowaną przez Marca Albrightona piłkę, co pozwoliło Andy’emu Kingowi oddać precyzyjny strzał i wyprowadzić Leicester na prowadzenie.

Drugie 45 minut rozpoczęło się od mocnego uderzenia gości. W 50. minucie wywalczyli oni rzut wolny, który perfekcyjnie wykonał Craig Gardner. Angielski pomocnik ponad murem posłał piłkę w górny róg bramki Schmeichela i doprowadził do wyrównania.

Dosyć niespodziewanie bardzo spokojny wieczór zanotował Artur Boruc. Polski bramkarz przez 90 minut nie został zmuszony przez piłkarzy Southampton do poważnej interwencji, a jego koledzy z pola dwukrotnie zdołali pokonać Frasera Forstera. Najpierw po zamieszaniu po rzucie rożnym w 31. minucie dokonał tego Steve Cook, a w ostatnich minutach wynik na 2:0 dla beniaminka ustalił Benik Afobe.

Zaledwie 39 sekund potrzebował Brazylijczyk Robert Kenedy na spłacenie zaufania Guusa Hiddinka, który zdecydował się dać szansę występu Brazylijczykowi od pierwszej minuty meczu z Norwich City. Już w pierwszej akcji ofensywnej The Blues były piłkarz Fluminense precyzyjnym strzałem lewą nogą pokonał bowiem Johna Ruddy’ego. Tuż przed przerwą prowadzenie Chelsea podwyższył Diego Costa, a rozmiary porażki Kanarków na 1:2 zmniejszył w 68. minucie Nathan Redmond.

Od 19 grudnia na ligowe zwycięstwo czekają kibice Crystal Palace. Mecz na boisku broniącego się przed spadkiem Sunderlandu rozpoczął się znakomicie dla gospodarzy, których w 36. minucie na prowadzenie wyprowadził Senegalczyk Dame N’Doye. Po zmianie stron w ciągu sześciu minut dwukrotnie dla zespołu Orłów trafił Connor Wickham i wydawało się, że fani z Londynu w końcu będą mieli powody do radości. Nic z tego. Fantastyczny strzał w 90. minucie Włocha Fabio Borinego ustalił bowiem wynik spotkania na 2:2.

Najbardziej jednostronny mecz odbył się na Villa Park. Piłkarze Aston Villi przegrali 1:3 z Evertonem, a golami dla The Toffees podzielili się Rodrigo Funes Mori, Aaron Lennon i Romelo Lukaku. Honorowego gola dla ostatniej drużyny w tabeli strzelił w drugiej połowie Rudy Gestede. W 74. minucie fani gospodarzy przeprowadzili protest przeciwko amerykańskiemu właścicielowi klubu Randy’emu Lernerowi i duża ich część przedwcześnie opuściła stadion.